Когенерация в Украине

КОГЕНЕРАЦИЯ В УКРАИНЕ

...наш опыт строительства газовых электростанций на базе газопоршневых мини-ТЭЦ*
карта сайта | контакты
О нас Аналитика Коммерческая информация
 

Справка по поиску


Главная / Аналитика / Законодательное поле Украины / Постановления НКРЭ / Письмо о розъяснении регулирования тарифов на тепловую энергию

Письмо о розъяснении регулирования тарифов на тепловую энергию

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

              

Л И С Т

03.03.2007 N 1314/23/17-07
На N 04/46-23/87 від 23.01.2007

Кузнецовська міська рада

Про надання роз'яснень щодо регулювання тарифів на теплову енергію

Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула ваш лист від 23.01.2007 N 04/46-23/87 щодо державного регулювання у сфері теплопостачання та у межах своєї компетенції повідомляє.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про теплопостачання" (далі - Закон) до повноважень Національної комісії регулювання електроенергетики України у сфері теплопостачання, належить, зокрема: регулювання тарифів на теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС та когенераційних установках і установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.

Частиною третьою статті 20 Закону передбачено, що тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії затверджуються органами місцевого самоврядування, крім теплової енергії, що виробляється суб'єктами господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні та поновлювані джерела енергії, на підставі розрахунків, виконаних теплогенеруючими, теплотранспортуючими та теплопостачальними організаціями за методиками, розробленими центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання. Отже, чинним законодавством України розмежовані повноваження між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо регулювання тарифів у сфері теплопостачання.

Відповідно до статті 1 Закону тариф (ціна) на теплову енергію - грошовий вираз витрат на виробництво, транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1 Гкал) з урахуванням рентабельності виробництва, інвестиційної та інших складових, що визначаються згідно із методиками, розробленими центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання.

Таким чином, згідно Закону НКРЕ затверджує тарифи лише на виробництво теплової енергії, що виробляється на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС та когенераційних установках і установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії.

На виконання положень Закону Комісія розробила Порядок розрахунку тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється на ТЕЦ, ТЕС, АЕС, затверджений постановою НКРЕ від 12.10.2005 N 896. У відповідності до цього Порядку НКРЕ постановою від 26.12.2006 N 1875 затвердила тариф на виробництво теплової енергії атомними електростанціями ДП НАЕК "Енергоатом", який повинен враховуватись органами місцевого самоврядування при визначені тарифів на теплову енергію, що надходить до споживачів від атомних електростанцій ДП НАЕК "Енергоатом".

Стосовно відшкодування різниці у тарифах зазначаємо, що часиною першою статті 20 Закону встановлено, що тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. У разі якщо тимчасово тариф на теплову енергію встановлено нижче її собівартості з урахуванням граничного рівня рентабельності, то орган, яким установлено цей тариф, повинен передбачити механізми компенсації цієї різниці в порядку, встановленому законодавством (частина шоста статті 20).

Член Комісії
С.Дунайло
     
  ©  ЧНПП "СИНАПС". Все права защищены.
©  Разработка сайта  Студия РОМАрт 2006
03055 Киев, В.Василевской 7, ЧНПП "СИНАПС", т/ф +38 (044)238-09-67
ссылка на e-mail,  корпоративный сайт:  http://sinapse.ua
 
  *публикуемые материалы (кроме форума) отражают точку зрения компании "СИНАПС". Мы отвечаем за объективность и достоверность всей информации.
Перепечатка материалов только с разрешения редакции, ссылка на
ресурс о когенерации www.cogeneration.com.ua обязательна.