Когенерация в Украине

КОГЕНЕРАЦИЯ В УКРАИНЕ

...наш опыт строительства газовых электростанций на базе газопоршневых мини-ТЭЦ*
карта сайта | контакты
О нас Аналитика Коммерческая информация
 

Справка по поиску


Главная / Аналитика / Законодательное поле Украины / Постановления НКРЭ / Письмо о согласовании ТУ присоединения к электрическим сетям Госэнергонадзором

Письмо о согласовании ТУ присоединения к электрическим сетям Госэнергонадзором

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

              

Л И С Т

02.03.2007 N 1273/11/17-07

Державна інспекція України

з нагляду за режимами

споживання електричної

і теплової енергії

Щодо погодження технічних умов приєднання до електричних мереж Держенергонаглядом

До Національної комісії регулювання електроенергетики України надходять численні скарги та звернення як енергопостачальних компанії так і замовників, які бажають приєднати власні електроустановки до електричних мереж енергокомпаній.

Суть таких звернень полягає в тому, що замовники не можуть отримати, а енергокомпанії не можуть надати в строки, встановлені законодавством, проект договору про приєднання до електричних мереж відповідно з технічними умовами приєднання у зв'язку із необхідністю погодження технічних умов з Держенергонаглядом.

Відповідно до абзацу другого пункту 1.3 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 14.12.2005 N 1137 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19.01.2006 за N 42/11916 (далі - Правила), технічні умови приєднання до електричної мережі електроустановки замовника, що будується або реконструюється чи модернізується, є невід'ємним додатком до договору про приєднання і містять вихідні дані для проектування.

Термін надання проекту договору про приєднання має не перевищувати 15 робочих днів з дня подання власнику мереж заяви про приєднання (абзаци перший та другий пункту 3.2 Правил).

Крім того, вимога надати в такий термін технічні умови замовнику міститься в пункті 23 Порядку надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.99 N 2328 (далі - Порядок), а саме: усі організації незалежно від форми власності надають технічні умови у п'ятнадцятиденний термін з дня звернення.

Згідно з абзацом п'ятим пункту 2.9 Правил у разі, якщо напруга в точці приєднання електроустановки понад 1000 В, технічні умови приєднання цієї електроустановки мають бути погоджені власником електричних мереж з Держенергонаглядом.

Відповідно до положень підпункту 15 пункту 4 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 N 929 (в редакції постанови КМУ від 13.02.2006 N 131 (далі - Положення), завданнями та функціями Держенергонагляду є здійснення в межах своєї компетенції нагляду за, крім іншого, відповідністю виданих технічних умов на приєднання електричних, теплових установок та мереж до мереж енергопостачальних (електропередавальних) організацій - вимогам нормативних документів та погодженням проектів енергопостачання споживачів енергії.

Таким чином, вимога пункту 2.9 Правил є такою, що не відповідає нормам Положення, оскільки це положення регуляторного акту вищої юридичної сили, крім того, такого, що набрав чинності після введення в дію Правил. При внесенні змін до Правил цей пункт буде вилучено.

Разом з тим, Комісія звертає увагу Держенергонагляду на нагальну необхідність врегулювання питання щодо своєчасного здійснення Держенергонаглядом нагляду за відповідністю виданих технічних умов приєднання вимогам нормативним документам.

Враховуючи наведене, вбачаємо за доцільне розробку та затвердження в порядку, встановленому законодавством, відповідного нормативно-правового документа, яким має бути врегульована процедура здійснення нагляду за відповідністю виданих технічних умов на приєднання електричних, теплових установок та мереж до мереж енергопостачальних (електропередавальних) організацій - вимогам нормативних документів.

З повагою,
Член Комісії

Ю.Андрійчук
     
  ©  ЧНПП "СИНАПС". Все права защищены.
©  Разработка сайта  Студия РОМАрт 2006
03055 Киев, В.Василевской 7, ЧНПП "СИНАПС", т/ф +38 (044)238-09-67
ссылка на e-mail,  корпоративный сайт:  http://sinapse.ua
 
  *публикуемые материалы (кроме форума) отражают точку зрения компании "СИНАПС". Мы отвечаем за объективность и достоверность всей информации.
Перепечатка материалов только с разрешения редакции, ссылка на
ресурс о когенерации www.cogeneration.com.ua обязательна.