Підсумки дистрибуції GE Jenbacher

Page of

Співпраця з компанією GE Jenbacher, в умовах українських реалій

Компанія GE Jenbacher, після першого року нашої спільної роботи (2005 р.), на семінарі дистриб’юторів, вручила нагороду ПНВП «Синапс», як кращій компанії-початківці в сім’ї GE, що налічує близько трьохсот дистриб’юторів у світі. А в 2006 році GE вручило «Синапсу» нагороду від журналу Power Engineering, за зайняте друге місце у світі у зв’язку з реалізацією найбільшого екологічного Проекту у світі, на шахтному метані в Донецьку, на шахті ім. Засядька.

Компанія «Синапс» не просто продавала модулі та надавала сервісне обслуговування, основна перевага «Синапса» в тому, що він на багатьох найбільших об’єктах виконував функції Генпроектної та Генпідрядної організації, досягнувши досконалості в їх реалізації, що дозволило підняти в Україні імідж обладнання GE Jenbacher як найкращого когенераційного обладнання у серйозних проектах.

Так, кризова ситуація почалася з 2008 року, спочатку світова криза, потім революція, війна і нарешті інфляційне падіння гривні. Весь цей період були епізоди заборгованості заводу GE, але вони завжди закривалися, з деякими затримками. Тут ми дуже вдячні керівництву GE за підтримку. У цей період, тим не менш, ПНВП «Синапс» впевнено тримав понад 50% за природним газом і понад 90% за складними газами когенераційного ринку України. Майже всі об’єкти до 2017 року в Україні за «Зеленим тарифом» у частині когенерації були реалізовані за участю ПНВП «Синапс».

Не дивлячись на повну блокаду «Синапса» за новими замовленнями та сервісом (припинили відвантажувати «Синапсу» запчастини та відключили від сервера, що унеможливило отримання кодів доступу для налагодження модулів), ми все-таки навіть у цих умовах, якось виконували свої договірні зобов’язання нашим клієнтам. Тим не менш, навіть до цього часу, не маючи доступу до дистриб’юторських цін запасних частин, ми продовжуємо обслуговувати деякі об’єкти з обладнанням Jenbacher з реєстру (див. розділ Референц-листи, розділ «Реєстр сервісних договорів»).

 

Розподіл частки когенераційного ринку України на початок 2017 року

 

 

Історія завершення роботи GE Jenbacher в Україні:

Ринок когенерації (див. Референц Oll of): Частка ринку, між усіма учасниками, за весь період існування ринку когенерації в Україні, від 1998 р. до 31.05.2017 р. (в окремому файлі). У 2014 році 100% ринку України дісталося ПНВП «Синапс», а саме постачання шістьох когенераційних модулів GE Jenbacher – це все, що було завезено з когенераційного обладнання в Україну. Але у зв’язку з чотирьох кратним падінням курсу гривні, якраз у момент поставок та оплат (кінець 2014 року), у компанії «Синапс» сталися великі втрати оборотних коштів на курсовій різниці. Проте всі поставки були завершені.

Кінець 2014 р. – середина 2016 р. Ринок когенерації: за весь цей період до літа 2016 року через різке падіння гривні не було продано жодного модуля в Україну жодним з виробників когенераційних машин. Компанія «Синапс» утримувала колектив чисельністю до 400 чоловік виключно за рахунок сервісу, що лише частково покривав витрати, а треба було ще якось закривати заборгованості, що виникли від інфляції. Офіційний GE Jenbacher підтримував «Синапс» шляхом відстрочення заборгованості. Проте цією ситуацією скористалися деякі люди, зі складу GE, яких зацікавила перспектива поставити під свій контроль розкручений бізнес в Україні. Тим більше, що така можливість у них з’явилася у зв’язку й у період переходу власності Jenbacher, від GE до INNIO, іншої американської компанії, коли по суті, вже перестали діяти бізнес правила GE.

Друга половина 2016 р. Фінансова криза в Україні у зв’язку з падінням курсу гривні почала стабілізуватися, відбулося різке піднесення замовлень за «Зеленим тарифом»: компанія ТОВ «Зорг», клієнт «Синапса», отримала не формальне право від нашого куратора GE Jenbacher, а саме , від Олексія Павлова, пряма закупівля когенераційних модулів для Теофіпольського цукрового заводу та інших об’єктів. Крім того, Сергій Сабадаш (на той момент ще співробітник «Синапсу»), отримав від того ж куратора GE не формальне право продавати обладнання GE Jenbacher (на об’єкти, напрацьовані «Синапсом») через запропоновану цим же куратором компанію. Все це відбувалося майже за рік до завершення дистриб’юторських повноважень ПНВП «Синапс» від GE Jenbacher по Україні. В результаті, цілий ряд Проектів було втрачено компанією «Синапс» (десятки когенераційних модулів!).

З початку 2017 року з боку куратора GE відбувалося повне ігнорування «Синапсу» за новими замовленнями, низка заявлених замовлень на модулі JMC320 GS-B.L кілька місяців перебувала в процесі скринінгу, хоча відомо, що замовники для прийому коштів не мали порушень. У результаті Олексій Павлов, куратор від GE, зробив усе можливе, щоб «Синапс» до 31.05.2017 р. (кінця дії дистриб’юторської угоди) не зміг розмістити на заводі GE Jenbacher жодного замовлення на когенераційні модулі.

Приїзд комісії від GE Jenbacher (у квітні 2017р), організованої Олексієм Павловим в офіс «Синапса», за участю його спільника, офіцера GE пана Ovidio: комісія приїхала щоб повідомити про завершення повноважень «Синапса» в частині дистрибуції та сервісу, та ніякі аргументи «Синапсу» прийняті не були.

Ми завжди брали на себе підвищені плани продажу обладнання, але через ситуацію в Україні плани порушувалися. Але по сервісу завжди плани перевиконувалися. На прохання продовжити хоча б сервісний контракт було отримано категоричне «ні». Ніхто жодних перевірок «Синапса» та його робіт на об’єктах не робив. Що цікаво, компанія KTS Engineering (яка обрана ексклюзивним! дистриб’ютором) практично жодної діяльності в Україні раніше не вела, тим більше близької до теми когенерації. Тобто за фактом, ця фірма визначена дистриб’ютором, та ще ексклюзивним, без будь-якого досвіду чи заслуг, що є незвичайним винятком для GE. Пізніше стало відомо, хто досягнув своїх цілей з контролю над розкрученим когенераційним бізнесом в Україні, поглянувши хоча б на той факт, що всі модулі від INNIO Jenbacher офіційний дистриб’ютор – KTS Engineering купує не на заводі-виробнику, а в Словенії, через компанію, підконтрольну Олексію Павлову.

З січня 2017 року «Синапс» (у період дії дистриб’юторських повноважень до 30.05.2017р.) змушений своїм клієнтам ставити когенераційні модулі, що були у використанні. До середини 2017 року було поставлено шість модулів: 2 х J208 + 2 х J320 + 1 х J412 + 1 х J208. Усі модулі вже до кінця 2017 року були відновлені, змонтовані та запущені в експлуатацію.

Псевдо представники GE дзвонили на кожен об’єкт (потенційний продаж модулів і на об’єкти, де «Синапс» здійснює обслуговування), і повідомляли, що працювати з «Синапсом» не можна, так як з ним GE розриває стосунки, а працювати потрібно лише з компанією KTS Engineering (позбавляючи права вибору клієнта). І це відбувалося, зокрема, до закінчення терміну дії дистриб’юторської угоди з ПНВП «Синапс». Те саме сталося і з об’єктом в МХП (Миронівський хлібопродукт, 12 мВт) моїм давнім клієнтом, хоча як і обіцяли в GE, «Синапсу» дали лист про підтримку GE у цьому проекті (навіть у разі припинення дистриб’юторської угоди), проте відповідальні загарбники від GE, діяли всупереч наданим нам повноваженням. Зрештою, МХП, навіть після нашої перемоги у тендері, придбали обладнання в іншого виробника. Так само сталося і з аналогічними великими проектами в «Астарті» та в «Авангарді».

Але надалі після стабілізації в Україні курсу валют компанія KTS Engineering отримала Джек-пот, так як безліч об’єктів «зеленої енергетики», підготовлених до реалізації за період дії фінансової кризи, розмістили замовлення на обладнання GE Jenbacher, яке найбільш поширене та надійно функціонує в Україні. Все це було очікуваним результатом, завдяки 16-річній плідній роботі колективу ПНВП «Синапс», у тому числі над найскладнішими та найбільшими у світі об’єктами, піднімаючи авторитет обладнання GE Jenbacher. У результаті, KTS Engineering виявилася найуспішнішою продажною компанією на ринку когенерації України, у зв’язку ще з тим, що йшлося тільки про постачання, і виключно машин у контейнерному виконанні, а всі проекти та роботи виконувались виключно генпідрядниками біогазових проектів.