Технологія GAZCOM з газифікації органічної сировини

Page of

Технологія GAZCOM з газифікації органічної сировини

Короткий опис методу і варіанта Енергоцентру на його основі, патенти

Існуючі технології газифікації біомаси, з використанням переважно безгневого піролізу, зосереджені на отриманні висококалорійного газу з подальшою технологією його очищення. Усі вони мають у складі отриманого продукту – синтез газі, рідкої фракції та золі, великої кількості смол та токсичних складових. Очищення газу та утилізація золи робить ці проекти економічно невигідними.

Але ми пішли іншим шляхом, нашим пріоритетом була не калорійність газу, а його чистота. За повного спалювання будь-якої органіки зокрема. біомаси, утворюється вуглекислий газ (СО2), пари води (Н2О), азот та його сполуки (NОх) та невеликий відсоток, але цілого ряду інших, в т.ч. шкідливих компонентів, склад яких залежить від використовуваної сировини. Відновивши основні продукти сировини, що спалюється до СО, Н2 і N2, пропустивши їх через розпечений вуглець, ми отримуємо газ з достатньою калорійністю для його спалювання.

Унікальність нашої технології полягає в об’єднанні певної послідовності відомих хімічних реакцій, шляхом спеціального подвійного процесу окислення та відновлення продуктів горіння. Спочатку (у першому реакторі) з сировини, що підлягає газифікації, що має достатній відсоток вуглецю, отримуємо активний напівкокс, який є активним відновником у нагрітому стані і прекрасним матеріалом, що адсорбує-фільтрує в охолодженому стані, а потім з усіма його супутніми домішками спалюємо дозоли другому реакторі).

Отриманий у результаті брудний газ, не викидаємо у повітря, як і зазвичай відбувається, а запускаємо їх у голову процесу, тобто. знову перший реактор для повторного спалювання. І після його повторного відновлення, пропускаємо його для очищення крізь уже підготовлений для цієї мети активний напівкокс (між першим і другим реактором), після чого виводимо його з газифікатора для передачі споживачам.

Така хитрість має ще інші переваги, наприклад, спрямовуючи цей брудний газ, що має температуру в районі 200 градусів, не в зону горіння першого реактора, а вище, в ствол сировини, що подає, для його підсушування. Це дає можливість без будь-яких додаткових витрат на попереднє осушування вихідної сировини, використовувати на вході сировину вологістю до 60%, перед її газифікацією.

Газифiкатор ГУК

Український патент

Опис до патенту

Євразійський патент

Відео матеріали

Рекламне відео технології

Смотреть

Міні вугле-газо-генератор

Смотреть

Промисловий зразок Газифікатора

Смотреть

Презентація для інвесторів та партнерів

Газифікація твердої органічної сировини, включаючи біомасу, RDF та інші відходи

Проект передбачає будівництво Енергоцентрів, що складаються з системи підготовки сировини, газифікатора з інфраструктурою її функціонування та когенераційних модулів для вироблення електроенергії та тепла, а також за потреби виробництво холоду з тепла, харчової вуглекислоти з вихлопних газів, активованого вугілля та інших затребуваних продуктів орган.

Газифікатори, що використовуються в цих Енергоцентрах, призначені для перетворення хімічної енергії різних видів твердого органічного палива в хімічну енергію генераторного газу: (CO – 28÷32%, Н2 – 20÷24% та молекулярного азоту N2 – 46÷48%).

Газифікатори мають такі вимоги до складу сировини: нижча теплота згоряння не менше ніж 1800 ккал/кг, вміст вуглецю більше 28%, вологість менше 50%, зольність до 40%. Цій вимогі відповідають практично всі органічні речовини, зокрема біомаса: тріска, сільськогосподарські та тваринницькі відходи, мулові відкладення тощо.

Крім того, як можливе доповнення до вуглецевої сировини, в обсязі 5 – 15% від його маси, можуть бути утилізовані шкідливі відходи: пластик, поліетиленові мішки, отруйні речовини, гербіциди та пестициди, відходи медичної сфери діяльності, відходи та прострочена продукція і т.д. Практично будь-які хімічні речовини і в будь-якому стані: твердому, рідкому або газоподібному, утилізація яких здійснюється шляхом їх термічного розкладання при температурах до 1300°С, можуть бути знищені екологічно чистим способом у нашому газифікаторі. Також чудово газифікується РДФ (горючий залишок звалищного сортування), якого сьогодні накопичилося в Європі у відстої мільйони тонн, чекають на екологічно чисту технологію їх переробки.

Енергоцентри на основі газифікації біомаси