Інжиніринг когенераційних станцій “під ключ”

Page of

Будівництво когенераційних станцій "під ключ"

Світова практика будівництва подібних енергетичних об’єктів показала, що найефективніший, якщо не єдиний спосіб захисту інтересів Замовника — це будівництво електростанції шляхом підписання так званих EPC контрактів (engineering, procurement, construction – інжиніринг, постачання, будівництво) або контрактів на будівництво електростанцій «під ключ».

В іншому випадку, Замовнику доведеться виступати арбітром у дуже вузькоспеціалізованих сферах серед десятка підрядних організацій, кожна з яких перекладатиме свою відповідальність на інших. Наприклад, електростанція не виходить на розрахункові показники з електричного ККД – у цьому можуть бути винні:

 • 1) виробник обладнання (заводський дефект);
 • 2) проектна організація (неправильно запроектована вентиляція машзалу, вихлопний тракт тощо);
 • 3) Замовник (який сам оформив замовлення на завод-виробник, та обладнання виявилося не адаптованим до місцевих температур і тиску повітря, складу паливного газу та якості електроенергії);
 • 4) будівельно-монтажна організація (практика показує, що у 99 зі 100 проектів на етапі будівництва виникають відхилення від проекту);
 • 5) сервісна організація (неправильне пусконалагодження та поточне обслуговування);
 • 6) експлуатаційний персонал (який, зазвичай, не проходив спеціального навчання). Ще гірші справи з дотриманням термінів при такому підході.

В Україні практика укладання контрактів “під ключ” тільки починає впроваджуватися, і це пов’язано як із відсутністю достатньої кількості авторитетних компаній на ринку, яким можна довірити такі проекти, так і з бажанням Замовника заощадити на кожному етапі будівництва, довіривши його компаніям, що запропонували мінімальну ціну за проект, постачання обладнання, монтаж, будівництво. При цьому зауважу, що українські компанії, які мають досвід будівництва газопоршневих електростанцій, можна перерахувати на пальцях однієї руки, тоді як у тендерах беруть участь десятки. Не маючи досвіду будівництва подібного об’єкта, порахувати його кошторис та термін робіт неможливо в принципі, в результаті Замовник буде змушений або збільшити бюджет будівництва, або змириться зі втратою якості робіт, і лише в 1% випадків підрядна організація візьме додаткові витрати на себе.

Наша компанія має й можливості, й досвід будівництва газопоршневих електростанцій “під ключ” повністю самотужки; а також може взяти на себе повну відповідальність за терміни будівництва та експлуатаційні показники електростанції.

І це не порожні обіцянки. Вони спираються на:

 • партнерство зі світовим лідером в енергетиці, компанією 2G Energy. Як офіційному дистриб’ютору та сервісному партнеру заводу 2G Energy з виробництва газопоршневих когенераційних електростанцій (на наш погляд кращих на ринку, в частині технологічності та надійності в роботі), нам відомі всі характеристики та особливості цього обладнання в найдрібніших деталях. Нам доступний 27-річний досвід будівництва та експлуатації тисяч когенераційних електростанцій 2G Energy по всьому світу, у всіх кліматичних умовах та у різних сферах застосування.
 • наявність власного проектного департаменту із 25-річним досвідом проектування енергетичних об’єктів. За нашими даними, у нашому проектному відділі вдалося створити найвищу в Україні “концентрацію” вузькоспеціалізованих спеціалістів у цій галузі.
 • власний виробничий відділ із величезним досвідом будівництва когенераційних об’єктів.
 • власну сервісну службу, яка має досвід обслуговування дизельних та газопоршневих електростанцій з 1995 року; укомплектовані сертифікованими спеціалістами, мають весь необхідний набір інструментів та склад витратних матеріалів.
 • і найголовніше – це наш досвід будівництва електростанцій “під ключ” та наші співробітники, для яких ця робота стала звичною.

На жаль, вказати точну вартість БМР, а тим більше вартість будівництва електростанції “під ключ” без готового робочого проекту з достатньою точністю неможливо. Хоча з досвіду відомо, що вартість будівництва газопоршневої електростанції “під ключ” лежить у межах 800÷1100 Євро/кВт, залежно від складності об’єкта при роботі на природному газі. У разі інших газів додаються до вартост, витрати на очищення газу, а за відсутності готового газу, ще й витрати на технологію газифікації органічної сировини.

У тих проектах, де потрібна жорстка відповідальність за терміни та якість робіт, а також конкурентні ціни, наші послуги виявляються затребуваними в об’єктах